GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Koppar 14997421
*
nr 1499 7421
Koppar
med fat 6 delar, Gefle. Diameter: 10-16 cm. Höjd: 2-5,5 cm
Kondition: slitage, spricka
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2022
kl 19:34:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/10 19:22:37
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle koppar svensk keramik svenska keramiker
-
5038 Kaffeservisdelar
15 delar, Rosenthal Bavaria, Maria.
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:33
-
5100 Kaffeservisdelar
6 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musse..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:02
-
3151 Teservis
16 delar, Gertrud Lönegren (1905-1970), Sverige. "..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:56
-
5168 Tunna med lock
Koppar, modell äldre, Märkt "AEL". Diameter: 42 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:22
*
Koppar
Kondition: slitage, spricka
nr 1499 7421
Koppar
med fat 6 delar, Gefle. Diameter: 10-16 cm. Höjd: 2-5,5 cm
Kondition: slitage, spricka
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/10 19:22:37 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle koppar svensk keramik svenska keramiker
-
5038 Kaffeservisdelar
15 delar, Rosenthal Bavaria, Maria.
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:33 -
5100 Kaffeservisdelar
6 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musse..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:02 -
3151 Teservis
16 delar, Gertrud Lönegren (1905-1970), Sverige. "..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:56
-
5168 Tunna med lock
Koppar, modell äldre, Märkt "AEL". Diameter: 42 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:22